Artykuł Cię zaciekawił? Dowiedziałeś się czegoś więcej? Koniecznie zostaw komentarz! Skomentuj jako pierwszy i podziel się swoimi wrażeniami. Napisz, jak oceniasz nasz artykuł i zostaw opinię. Weź udział w dyskusji. Masz wątpliwości i chcesz dowiedzieć więcej na temat poruszanego zagadnienia? Daj znać, o czym jeszcze chciałbyś przeczytać. Dziękujemy za Twój wkład w budowę bazy komentarzy. Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi artykułami i komentarzami innych użytkowników.
Co nie powinno znaleźć się w składzie bulionu?
Bulion to prawdziwa bomba witaminowa. Bez względu na to, czy gotujemy wołowy, drobiowy i warzywny, w każdym z nich znajdziemy składniki, które są niezbędne do codziennego funkcjonowania organizmu. Niestety, przez brak czasu często zdarza nam się kupić gotowe produkty, które mają więcej konserwantów, niż składników odżywczych. Jak brzmi zatem bulionowa czarna lista? Jakie składniki na pewno nie powinny się znaleźć w składzie dobrego bulionu?
Dlaczego warto jeść bulion wołowy?
Zacznijmy może od korzyści zdrowotnych, jakie niesie ze sobą spożywanie bulionu wołowego. Bulion na kościach pozwala odpocząć jelitom, ponieważ jest on łatwy do strawienia oraz wykazuje działanie łagodzące na ich ściany. Poleca się go także osobom z różnymi schorzeniami, takimi jak wrzody czy stany zapalne; dzieje się to dzięki żelatynie, która wpływa regenerująco na wyściółkę jelita, przyczynia się do zmniejszenia nietolerancji pokarmowych oraz powoduje zwiększenie produkcji prozdrowotnych bakterii w jelicie.
Tych wszystkich prozdrowotnych właściwości nie mają z pewnością buliony kupione w sklepie. Zawierają one takie składniki jak wzmacniacze smaku, olej palmowy czy konserwanty, które mają negatywny wpływ na nasz organizm.
Idealny bulion wołowy - czyli jaki?
Idealny bulion wołowy to taki z użyciem świeżych warzyw - ich akurat nie powinno się żałować; im więcej warzyw, tym lepiej. Do bulionu wołowego świetnie sprawdzi się także czosnek oraz papryka chipotle. Nadaje ona niepowtarzalnej głębi i lekkiej ostrości, dzięki czemu nasz rosół nie smakuje jak pierwszy lepszy, robiony w niedzielne przedpołudnie. Co zaś tyczy się mięsa: lepiej postawić na jakość, niż na ilość. Mięso złej jakości od razu da się wyczuć, jest ono w stanie zepsuć całe danie. Najlepiej korzystać z mięs z hodowli ekologicznych, albowiem tylko wtedy możemy mieć pewność, że zwierzęta żyły w komfortowych warunkach.
A co mają zrobić osoby, które nie mają czasu na gotowanie bulionu? Mówi się, że porządny bulion powinien się gotować nawet 48 godzin. Jedną z opcji jest zakupienie naturalnego bulionu wołowego firmy Good Jo, który jest doskonałym źródłem kolagenu i witamin. Może być to szczególnie ważne dla osób na diecie i ćwiczących na siłowni, albowiem kolagen to jeden z podstawowych budulców mięśni.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Dodaj komentarz
Dziękujemy za dodanie komentarza
Po weryfikacji, wpis pojawi się w serwisie.
Błąd - akcja została wstrzymana