Artykuł Cię zaciekawił? Dowiedziałeś się czegoś więcej? Koniecznie zostaw komentarz! Skomentuj jako pierwszy i podziel się swoimi wrażeniami. Napisz, jak oceniasz nasz artykuł i zostaw opinię. Weź udział w dyskusji. Masz wątpliwości i chcesz dowiedzieć więcej na temat poruszanego zagadnienia? Daj znać, o czym jeszcze chciałbyś przeczytać. Dziękujemy za Twój wkład w budowę bazy komentarzy. Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi artykułami i komentarzami innych użytkowników.
Czym się różni klipsownica automatyczna od półautomatycznej?
Higiena produkcji w przetwórstwie spożywczym jest na tyle ważna, że wymaga nowoczesnych metod pakowania. Stąd potrzeba stosowania urządzeń spełniających najwyższe standardy sanitarne. Mowa o klipsownicach, które dostępne są w wielu wariantach. Przeczytaj, a dowiesz się czym różni się klipsownica automatyczna od półautomatycznej.
Czym są i jak działają klipsownice?
Klipsownice umożliwiają dokładne i higieniczne zamykanie osłonek, jelit oraz opakowań wędlin. Można wykorzystywać je także do pakowania wyrobów chemicznych i farmaceutycznych, a nawet rybek akwariowych. Znajdują zastosowanie przy opakowywaniu owoców, warzyw, pieczywa i wielu innych artykułów spożywczych. Przydatne są również przy domowym wyrobie wędlin i innych przetworów. Klipsownicami do osłonek zainteresowane są zakłady przetwórstwa spożywczego, a w szczególności masarnie przemysłowe i mniejsze firmy wędliniarskie.
Rodzaje klipsownic
Jak można przekonać się, przeglądając ofertę producenta klipsownic Beck Clip Systems, który dostarcza także kotleciarki do mięsa, aluminiowe klipsy Beck oraz inne urządzenia gastronomiczne, dostępnych jest wiele typów i rodzajów automatów klipsujących – ręczne, półautomatyczne i automatyczne. Wszystkie zbudowane są z wytrzymałych i odpornych na korozję materiałów oraz zapewniają najwyższy standard pakowania, zgodny z wymogami sanitarnymi.
Automaty klipsujące
W pełni automatyczne urządzenia klipsujące współpracują z dowolnymi napełniarkami. Automatycznie napełniają i tną osłonki. Wyposażone są w sterowniki, które komunikuje się z nadziewarką i regulują wagę podawanych porcji. Dzięki precyzyjnemu porcjowaniu wszystkie opakowania mają ściśle określoną gramaturę. Dobrym przykładem automatycznej klipsownicy jest BDC 700 AM. Sprawdza się znakomicie do zamykania różnego typu osłonek o średnicy od 30 do 140 mm. Przeznaczona jest zarówno dla małych, średnich, jak i dużych zakładów przetwórczych i przemysłowych.
Klipsownice półautomatyczne
Tak jak ich automatyczne odpowiedniki, klipsownice półautomatyczne mogą być podłączone do dowolnej nadziewarki, ale tylko wyposażonej w porcjomat. Klipsownice półautomatyczne nie mają bowiem wbudowanego sterownika. Pracują z wykorzystaniem sprężonego powietrza i zapewniają automatyczne cięcie osłonek między porcjami i ich precyzyjne zamykanie.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Dodaj komentarz
Dziękujemy za dodanie komentarza
Po weryfikacji, wpis pojawi się w serwisie.
Błąd - akcja została wstrzymana