Artykuł Cię zaciekawił? Dowiedziałeś się czegoś więcej? Koniecznie zostaw komentarz! Skomentuj jako pierwszy i podziel się swoimi wrażeniami. Napisz, jak oceniasz nasz artykuł i zostaw opinię. Weź udział w dyskusji. Masz wątpliwości i chcesz dowiedzieć więcej na temat poruszanego zagadnienia? Daj znać, o czym jeszcze chciałbyś przeczytać. Dziękujemy za Twój wkład w budowę bazy komentarzy. Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi artykułami i komentarzami innych użytkowników.
Jak przewozić pieczarki pasteryzowane?
Zgodnie z danymi Eurostatu Polska jest absolutnym liderem w produkcji pieczarek w Europie i cały czas zwiększa ilość wytwarzanych produktów. Te grzyby są bardzo lubiane, a ponadto można je przetwarzać na wiele różnych sposobów. Wyzwaniem jest jednak ich transport – jak zadbać o to, by pieczarki nie straciły podczas przewozu swoich cennych właściwości?
Transport pieczarek – jakie trudności może sprawiać?
Największą trudnością w przewozie pieczarek surowych jest zapewnienie im optymalnej temperatury. Świeże grzyby są towarem bardzo wymagającym w transporcie. Wszelkie zmiany temperatury nawet o 2-3°C mogą w znacznym stopniu wpłynąć na ich właściwości, co wiąże się ze zmianą barwy na ciemniejszy. Transport pieczarek w formie surowej wymaga schłodzenia ich do temperatury +2°C, jednak to nie wszystko. Warunkiem zachowania odpowiedniej jakości tego produktu jest zapewnienie ruchu powietrza podczas przewozu, czyli stała praca agregatu chłodniczego. Jeżeli system chłodzący zostanie wyłączony, woda zacznie się skraplać na skrzynkach, a po ponownym załączeniu kropelki wody spadną na grzyby i wywołają na nich plamy. Takie pieczarki będą zdyskwalifikowane jakościowo do sprzedaży. Niedopuszczalną praktyką jest więc wyłączanie agregatu lub przestawianie go w tryb automatyczny.
Transport pieczarek pasteryzowanych
Transport pieczarek w formie półproduktów również wymaga stosowania odpowiednich zasad. Jest tak nawet wówczas, gdy przewożone mają być grzyby poddane uprzednio pasteryzacji, w których przypadku łatwiej zachować świeżość i wysoką jakość, czyli kolor, smak i konsystencję.
Podczas transportowania pasteryzowanych pieczarek kluczowe znaczenie ma odpowiedni dobór opakowań, czyli:
pudełek,
tacek,
woreczków,
palet.
To właśnie dzięki takim akcesoriom transport może odbywać się w sposób odpowiedni dla przewożonych produktów. Są one dobrze zabezpieczone i chronione przed wpływem czynników zewnętrznych. Chcesz mieć pewność, że dostawa pasteryzowanych pieczarek dotrze do Ciebie w idealnym stanie? Wybieraj firmy, które dbają o to, jak zapakowane są produkty. Jedną z ich jest LOMANIA z siedzibą w Wielkopolsce, która specjalizuje się w uprawie, przetwarzaniu i dystrybucji pieczarek. Korzystając z jej oferty, masz pewność, że otrzymasz grzyby w doskonałym stanie.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Dodaj komentarz
Dziękujemy za dodanie komentarza
Po weryfikacji, wpis pojawi się w serwisie.
Błąd - akcja została wstrzymana