Artykuł Cię zaciekawił? Dowiedziałeś się czegoś więcej? Koniecznie zostaw komentarz! Skomentuj jako pierwszy i podziel się swoimi wrażeniami. Napisz, jak oceniasz nasz artykuł i zostaw opinię. Weź udział w dyskusji. Masz wątpliwości i chcesz dowiedzieć więcej na temat poruszanego zagadnienia? Daj znać, o czym jeszcze chciałbyś przeczytać. Dziękujemy za Twój wkład w budowę bazy komentarzy. Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi artykułami i komentarzami innych użytkowników.
Nie masz czasu i chęci na gotowanie? Catering dietetyczny to świetne rozwiązanie!
Zamierzasz zrzucić kilka kilogramów, ale nie chce Ci się codziennie liczyć spożywanych kalorii? Masz kocioł w pracy, bierzesz nadgodziny i częściej Cię w domu nie ma, niż jesteś? A może zwyczajnie nie uśmiecha Ci się marnowanie urlopu na stanie przy kuchence i mieszanie w garnkach? Przeczytaj artykuł i sprawdź, czy skorzystanie z oferty cateringu dietetycznego to coś dla Ciebie!
Zalety cateringu dietetycznego
Po pierwsze, skorzystanie z cateringu dietetycznego warto rozważyć, kiedy zależy Ci na oszczędności czasu. Być może masz gorący czas w pracy, spotkania biznesowe powoli przestają mieścić się w grafiku, a Ty żyjesz do południa na jednej kawie i gumie do żucia. Organizm w końcu da znać, że takie traktowanie mu się nie podoba.
Przeczytaj również: W jakich sytuacjach sprawdzi się catering świąteczny?
Możesz temu zapobiec, zamawiając catering dietetyczny, który codziennie rano będzie dostarczony pod Twoje drzwi. Wystarczy zabrać posiłek w pudełku ze sobą i odgrzać, kiedy zgłodniejesz. Zauważ, ile czasu oszczędzasz: nie musisz planować posiłków, układać listy zakupów, iść do sklepu, gotować – ktoś inny zrobi to za Ciebie!
Przeczytaj również: Czym wyróżnia się dobry catering?
Po drugie, możesz wybrać rodzaj diety, jaki Ci odpowiada. Powszechnymi opcjami są diety wegetariańskie, wegańskie, bezglutenowe czy bezlaktozowe. Niektóre cateringi oferują też specjalne diety dla osób z różnymi schorzeniami dietozależnymi np. cukrzycą, Hashimoto czy insulinoopornością.
Przeczytaj również: Dlaczego warto wybrać catering dla firm?
Po trzecie, catering dietetyczny świetnie sprawdzi się u osób, które pracują nad osiągnięciem wyznaczonych celów sylwetkowych, takich jak redukcja masy ciała czy budowanie masy mięśniowej. Cateringi dają możliwość wyboru różnych wariantów kaloryczności diety. Dobierając kaloryczność, należy zwrócić uwagę na kilka czynników: indywidualne zapotrzebowanie energetyczne, codzienną aktywność życiową czy cel diety. W Internecie znajdziesz kalkulatory, które pomogą ci dobrać odpowiednią kaloryczność posiłków.
Wady cateringu dietetycznego
Główną wadą cateringu dietetycznego jest jego stosunkowo wysoka cena. Nie ma w tym jednak nic dziwnego – płaci się między innymi za: składniki, opakowania, pracę dietetyka i kucharza, dowóz, a to wciąż nie są wszystkie elementy, które składają się na końcowy koszt diety pudełkowej.
Ile kosztuje catering dietetyczny na miesiąc? Cena zależy od rodzaju diety i wybranej kaloryczności. Jeden dzień diety pudełkowej to około 50-90zł, tym samym cały miesiąc cateringu wynosić będzie odpowiednio 1500-2700zł. Niektóre cateringi obniżają cenę jednostkową każdej diety wraz z wydłużeniem okresu zamówienia. Warto wiedzieć, że często istnieje możliwość skorzystania z tzw. dnia testowego. Możemy wtedy sprawdzić, czy proponowane przez dany catering posiłki nam odpowiadają i zdecydować, czy chcemy je zamówić na dłuższy okres.
Jaki catering dietetyczny wybrać?
Decydując się na catering dietetyczny, sprawdź, czy:
jakość produktów jest odpowiednio wysoka – bez dobrych składników nie ma mowy o zdrowej, pełnowartościowej diecie,
dieta jest urozmaicona – czy posiłki są różnorodne, czy uwzględniają Twoje potrzeby żywieniowe,
obszar działalności danej firmy cateringowej obejmuje Twoje miejsce zamieszkania
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Dodaj komentarz
Dziękujemy za dodanie komentarza
Po weryfikacji, wpis pojawi się w serwisie.
Błąd - akcja została wstrzymana